iPhone

Apple ID: Ndryshoni numrin tuaj të telefonit celular - kështu funksionon

Nëse keni një numër të ri celular, është e rëndësishme të ndryshoni Apple ID. Apple përdor numrin e telefonit për të identifikuar pronarin e llogarisë. Pra z. B. kodi i konfirmimit i dërguar për identifikim me dy faktorë kur doni të regjistroheni në llogari.

Përditësoni numrin e ri celular në Apple ID

Ju keni mundësinë e Telefon për të ndryshuar përmes shfletuesit. Për ta bërë këtë, bëni sa më poshtë:

  1. Filloni shfletuesin tuaj dhe vizitoni faqen: appleid.apple.com 
  2. Geben Sie vdes ID-ja e mollës dhe fjalëkalimin. Ju merrni një Kodi i Verifikimit në pajisjen tuaj Apple sepse duhet të futeni.
  3. Klikoni në seksion "Llogari" auf "Për të redaktuar".
  4. Kliko më poshtë "Apple ID" më "Ndryshoni Apple ID ".
  5. Tani jepni të renë numrin e celularitMe Një kod verifikimi do t'i dërgohet numrit të ri të telefonit.

Ndryshoni numrin e telefonit celular Apple ID direkt në iPhone ose iPad

Ju gjithashtu mund të ndryshoni numrin e telefonit për Apple ID direkt në iPhone ose iPad tuaj.

  1. Së pari, trokitni lehtë mbi 'settings" dhe vazhdoni më tej "Emri, numrat e telefonit dhe email".
  2. Tjetër "Mund të kontaktohet në" trokitni lehtë mbi "Për të redaktuar" dhe vazhdoni më tej "Shuaj".
  3. Prekni "Me tutje" dhe ndiqni udhëzimet.
  4. Sapo të keni futur numrin e ri celular të Apple ID, do të merrni një kod konfirmimi.
Ndryshoni numrin e celularit id të Apple

Gjithashtu interesante:Lidhjet e Amazon përfshihen në këtë faqe. Si një partner Amazon, ne fitojmë nga shitjet e kualifikuara nëse klikoni në një lidhje përkatëse të Amazon.

Vangelis

Unë jam Vangelis, pronari dhe administratori i windowspower.de. Unë jam një tifoz entuziast i Windows dhe kam ndërtuar windowspower.de së bashku me ekipin tim gjatë viteve të fundit. Ne jemi vazhdimisht duke punuar në propozimin e zgjidhjeve për të gjitha problemet e mundshme të Windows. Jam shumë i lumtur nëse këshillat dhe truket tona në windowspower.de ju ndihmojnë.

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me * theksuar.

Butoni Kthehu në krye